Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kekkei Genkai

7. 2. 2010

Kekkai Genkai

(Dědičné schopnosti)

Díky dědičným schopnostem lze vymýšlet mnoho úžasných technik. Zde si jich pár popíšeme.

Byakugan
Byakugan
Klan: Hyuuga klan
Země: Ohnivá Země; Listová vesnice
Popis: Byakugan, doslova Bílé Oko (nebo Ďáblovo oko) je velmi zvláštní stav oka, které se přirozeně vyskytuje u všech členů tohoto klanu Hyuuga. I když se zdá, že je Byakugan geneticky související se Sharinganem, tak není.

Hyouton
Hyouton
Klan: Neznámý klan
Země: Vodní Země; Mlžná vesnice
Popis: Tento klan dokáže míchat vodu s vítrem a tak vytvořit led, bohužel Haku byl poslední žijící potomek tohoto klanu a tak se přidal k Zabuzovi. Klan byl vyhlazen při občanské válce, kde se všichni obávali tohoto klanu.

Sharingan
Sharingan

Klan: Uchiha klan
Země: Ohnivá Země; Listová vesnice
Popis: Tato schopnost se objevuje jen u některých členů Uchiha klanu. Schopnost spočívá v tom, že oko vlastníka Sharinganu dokáže zkopírovat cizí techniky a ihned je použít.

Mangekyou Sharingan

-Uchiha Madary-Uchiha Itachiho

 

Obrazek-Hatake Kakashiho-Uchiha Sasukeho

 

Klan: Uchiha klan
Země: Ohnivá Země; Listová vesnice
Popis:
Mangekyou Sharingan ( ,,kaleidoskopické kopírovací oko" )je o mnoho vyšší forma sharinganu.V minulosti Uchiha klanu se vyskytuje jen zřídka.Vyznačuje se trochu jiným vzhledem než Sharingan.Každý uživatel má Mangekyou Sharingan jiný, nejspíš podle toho, jak jej získal.Ti, kdo mají sílu na to, aby ho získali, musí pro něj udělat nějakou oběť - například Itachi zabil svého nejlepšího přítele, Uchihu Shisui.V Narutu má Mangekyou Sharingan: Uchiha Madara(Tobi), Uchiha Itachi, Uchiha Sasuke a Kakashi Hatake.


Shikotsumyaku

Klan: Kaguya klan
Země: Zvučná Země; Zvučná vesnice
Popis: Tato schopnost se objevuje v Kaguya klanu. Vlastníci této schopnosti dokáží ze svých kostí udělat vražednou zbraň a pomocí ní zabít svého protivníka.

Mokuton

Klan: Senju klan
Země: Ohnivá Země; Listová vesnice
Popis:
Mokuton ( ,,uvolnění dřeva" ) používal pouze První Hokage (Shodaime Hokage-Senju Hashimara) z celého svého klanu, jelikož - jako Sharingan - tuto vlastnost neovládal každý člen, ale pouze někteří.Říká se, že právě kvůli Mokutonu byl Shodaime vybrán za prvního Hokage a že pomocí této techniky pomohl velkou měrou k vytvoření Listové vesnice. Ani jeho bratr, pozější Nidaime Hokage nedokázal ovládnout Mokuton, dokonce ani vnučka Prvního Hokage Tsunade ho nedokázala ovládnout. Jediný kdo se objevil v Narutu s Mokutonem kromě Prvního Hokage je Yamato do nějž byli vloženy geny Prvního Hokage

Ranmarovo Kekei Genkai

Klan: neznámý
Země: neznámá
Popis: Ranmarova Kekkei Genkai je zřejmě docela podobná Byakuganu, ale pravděpodobně poněkud lepší a vyvinutější.Tato Kekkei Genkai umožňuje Ranmarovi vidět skrz pevné předměty, sledovat tok chakry, vytvářet iluze postav a dokonce i zablokovat Byakugan.Toto je jediný způsob, jak lze znemožnit Byakuganu pohled.Zatímco Sharingan může být zablokován i mlhou, Byakugan pouze touto pokrevní linií. V Narutu se zatím neobjevil kromě Ranmara nikdo kdo měl tu to dědičnou schopnost.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář