Jdi na obsah Jdi na menu
 


48.díl- Sai gaiden

9. 1. 2011

Jak už název napovídá, tato povídka bude o Saiově minulosti tak doufám, že se bude líbit a neskončí jako má minulá. Tak si jí užijte.

 
Sai Gaiden
 

Iruka a ostatní chuunini učitelé seděli u stolu a hovořili o žácich. Po krátké době se několik učitelů zvedlo a odešli a poté tam už seděl jen Iruka a díval se do papírů. Do místnosti vešel muž a promluvil: „Pořád tady sedíš Iruko?“ „Mizuki?“ podivil se Iruka. „Vidím, že se díváš na hodnocení toho chlapce, jeho výkony jsou opravdu pozoruhodné. Na to, že je tak mladý“ řekl Mizuki „To ano a od zítřka z něj bude genin, stále tomu nemohu uvěřit“ řekl Iruka.

     Druhý den byl v akademii jako každý jiný. V lavici seděli dva kluci a povídali si. „Ty Michi nepůjdeme dnes zase trénovat házení kunaiů k vám?“ zeptal se kluka druhý. Nevím Neji, táta asi bude chtít pomáhat doma, ale třeba nám místo toho pomůže on“ odpověděl Nejimu Mich. „To by bylo dobré, nechce se mi zrovna do sídla Hyuuga clanu“ řekl Neji. „Utište se, prosím“ řekl Iruka třídě a pokračoval: „Než začneme s výukou, musím vám něco oznámit. Dnes vás opustí jeden spolužák, který se stal geninem předčasně. Saii jsi to ty“ řekl Iruka a podíval se směrem na Saie. „Od teď si Geninem a budeš plnit mise v tříčlenném týmu pod vedením velitele na úrovni Jounin. Odpoledne se setkáš se svým týmem. Vy ostatní můžete pogratulovat Saiiovi a poté začneme s dnešní výukou.“

 

Saiovi bylo pouhých 9 let a už byl Geninem, který byl v týmu se staršími spolubojovníky. Sai splnil se svým týmem každou misi, která jim byla zadaná. A po krátké době jeho sensei povolil týmu zúčastnit se zkoušek chuninů, ale v této zkoušce ačkoliv bylo Saiovi jen 10 uspěl z týmu jen on sám. Za dva dny za ním přišel tajemný muž. „Jmenuji se Danzou jsem velitelem Anbu Root. Vím, že jsi výborný ninja a tví členové týmu tě nemají moc v lásce. Nejspíš asi proto, že ty jsi se stal chuninem a oni ne. Nechápou tě nejsou sirotci jako ty. Oni nerozumí tvému osamocení a bolesti, ale já tě chápu a mohu ti pomoci. Pokud chceš, přidej se ke mně a udělám z tebe toho nejlepšího.“ Sai kývl a šel s Danzouem.

     Přišli k jednomu domu a skrze něj se dostali do podzemních chodeb. Byli přímo pod vesnicí. „Kde to jsme?“ zeptal se Sai. „Jsme v části listové, kam mají přístup pouze členové Anbu Root, za chvíli začneme s tréninkovým programem, který ti pomůže, věř mi“ odpověděl Danzou. Oba vstoupili do jedné místnosti. „Jelikož je Anbu Root velmi utajená organizace musím do tebe vložit prokletou pečeť, která se aktivuje, když budeš chtít říci nějaké informace o mě nebo o této organizaci, pečeť na tebe zaútočí a ty budeš paralyzován“ řekl Danzou a začal se skládáním pečetí. (prokletá pečeť) Danzou dal ruku na Saiiovo čelo a vložil do něj pečeť, která se mu objevila na jazyku. „Až se dostaneš k sobě, začneme se odstraňováním tvých citů. A tvůj denní trénink bude, jako kdysi býval v „krvavé“ mlžné vesnici. Pak budeš připravený na mise ochrany listové“ řekl Danzou.  

 
 
O čtyři roky později

„Volal jste mě Danzou-sama?“ řekl ninja, jehož tvář byla zahalena ve stínu. Ano mám pro tebe misi, a očekávám pouze úspěch je to jasné?“ řekl Danzou. Ninja dostal instrukce a zmizel. Danzou-sama procházel chodbou směrem k východu. Mířil na setkání rady vesnice. Feudální pán a ostatní důležité osobnosti vesnice ukryté v listí, byli na schůzi, která byla svolána po útoku písečné a zvučné pod velením Orochimara. „Navrhuji, aby se nynějším Hokagem stal Jiraya jeden z legendárních sanninů. Kdo souhlasí nechť zvedne ruku“ řekl jeden z členů zasedání „Je tedy rozhodnuto radní oznámí Jirayovi jeho zvolení“ řekl feudální pán a rozpustil schůzi. „Mohl jsem čekat, že budou chtít legendárního sannina místo mě“ řekl si v duchu Danzou a sevřel pěst zlostí. „Ale pochybuji, že to příjme“

      U Danzoua byl v místnosti muž, který byl oblečen v Anbu výstroji a začal hovořit: Mise splněna shinobi-Jounin z travnaté vesnice byl eliminován a nemůže být hrozbou pro vesnici.“ Výborně můžeš si sundat masku, tvoje mise skončila Saii“ odpověděl Danzou. „Jsem tady, jak jste chtěl Danzou-sama“ vrazil do místnosti jiný ninja asi tak ve stejném věku jako Saii. „Dobře, že jsi tady. Saii tohle je Shin brzy vás čeká společná mise.“ „A teď jděte, musím pracovat“ přikázal oběma Danzou a poté odešly. „Heh, takže Saii říkáš, prý jsi sirotek, z kterého si Danzou-sama udělal zbraň bez citů“ řekl Shin. „A co má být?“ reagoval Sai. „Myslím, že si budeme rozumět, já jsem taky sirotek. No a zítřejší mise bude učitě hračka. Tak zatím“ řekl Shin a zmizel. „Hh, co si o sobě myslí?“ řekl si Sai a šel dál temnými chodbami Rootu. Mezitím u Danzoua se objevil jiný jeho podřízený, který mu předal zprávu. „Takže říkáš, že Jiraya nepřijal funkci Hokageho a na místo toho šel hledat princeznu Tsunade?“ zeptal se Danzou. „Ano“ odpověděl Anbu a pokračoval: „radní mu nabídli na cestu několik elitních ninjů, ale on odmítl a vzal sebou genina jménem Naruto Uzumaki.“ „Jestli je to vše tak jdi“ rozkázal Danzou a ninja odešel. „Ale proč by si Jiraya bral na cestu toho liščího kluka? Možná kvůli tomu jak sem vtrhnul Itachi“ přemýšlel Danzou.

     Shin a Sai již byli oblečeni v Anbu výstroji a vydali se směrem k zemi údolí, kde by se měl  nacházet ninja nebezpečný pro Konohu. Oba uháněli směrem k zemi údolí, jak jen to šlo. Byli naprosto potichu. Shin už to nevydržel a promluvil: „za jak dlouho tam sakra budeme a vůbec proč pořád mlčíš?“ Sai se zastavil, posadil se na zem a vytáhl prázdný svitek se štětcem a inkoustem. „Co to sakra děláš“ zařval na něj Shin. „Snažím se, aby tadle mise byla úspěšná ty chytráku“ odpověděl Sai a namaloval několik zvířat do svitku, která se po chvíli zhmotnila a roztrousila po lese. „Za chvíli budeme vědět, jak dál“ řekl Sai. A Shin se jen ušklíbl a řekl si: „vejtaha jeden.“ „Zvířata něco našla, jdeme“ rozkázal Sai a oba se rozběhli. Po krátké době se něco stalo. „Taky jsi se, toho všiml Saii“ zeptal se Shin. Na to oba dali ruce k sobě a vyslovili Kai. Genjutsu bylo zrušeno. Ale znenadání letělo na Shina, který byl otočený zády několik shurikenů. Ty ale Sai odrazil a vzápětí nakreslil několik hadů, které dopadli a svázali protivníka. „Díky brácho, zachránil si mě“ poděkoval Shin Saiovi. Sai byl zaražený z toho co Shin řekl, nikdy mu nikdo neřekl to co on teď.

     Od této chvíli se mezi Shinem a Saiem něco stalo, byli o dost silnější a sehranější, porazili každého, na koho narazili. Navzájem si chránili záda a začali u nich vznikat emoce, které z nich Danzou, dostal. Byli to přátelé, kteří byli jako bratři a dokonce si tak i někdy říkali. Po několika misích co už společně splnili, začal Sai kreslit obrázkovou knihu. Shin uznával umění, které Sai provozoval a proto byl také zvědaví, co vytváří nyní. „Co to kreslíš Saii?“ zeptal se Shin a podíval se co Sai kreslí. Ten ale knihu zavřel a řekl: „ještě to není hotové, ale až to dodělám, hned ti to ukážu“ usmál se Sai.

     Po dlouhé době když už měl Sai knihu téměř hotovou si ho zavolal Danzou. „Saii od nynějška budeš mise opět plnit sám“ řekl Danzou. „A co S…“ nestačil Sai doříct a Danzou ho přerušil: „Shin byl těžce nemocný a zemřel.“ Sai tomu nemohl uvěřit, jeho přítel, bratr byl mrtev. Sai opět ztratil veškeré emoce, nedokázal dokončit knihu a plnil misi za misí. Dokud nebyl nasazen do týmu Kakashi a nepotkal Naruta díky němuž opět začínal chápat určité věci a dokončil svou obrázkovou knihu, ve které se uprostřed shledává se svým bratrem.

 

Napsal: Michischige Nara

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vysvětlení

(Michischige Nara, 14. 1. 2011 22:55)

když ale vezmeš v úvahu obsah knihy tak oba dva porážejí protivníky jednoho za druhým a dá se říci že postupem času takže proč by to nemohlo být z doby kdy se ještě neznali a pak se sejdou jako přátelé, navíc co se týče Saiovi minulosti tak je dosti neznámá

Hodnocení

(Admin - Imidari Tensai, 14. 1. 2011 22:47)

NO takže mé hodnocení je 10 ačkoliv mi pár věcí nesedělo a Dai mi tu říká že si hledím moc detailů tak mi to nedalo a musím to sem napsat. Ohledně té knihy co Sai kreslil tak poodle toho co jsi napsal se potkla se Shinem ve 14 letech jenomže když se podívám na tu knihu tak vidím že Sai tam je vykreslenej asi tak jako 6-7 letý dítě takže se mi nezdá že by to kresli ve 14 a tudíž mi i nejde do hlavy že šel do Anbu Root až v 10 to jsou mé názory nevím jak to skutečně je ale dávám 10

Hodnocení

(Kikai, 9. 1. 2011 19:50)

Nemůžu hodnotit jinak než ostatní :) 10

hodnocení

(Kana, 9. 1. 2011 19:06)

sugoiiiii, moc se ti to povedlo, jen tak dál XD jasně že dávám za deset XD

Hodnocení

(Admin- Daisuke Rock, 9. 1. 2011 18:48)

Povídka se ti moc povedla. Akorát místami chyběli háčky, čárky ale to se stává, tk si příště na to dávej pozor. Nemám moc co říct k povídce asi jen to že ji hodnotím za 10 :-)