Jdi na obsah Jdi na menu
 


52.díl- Kikai rukojmím

8. 3. 2011

Kikai se probudila. Ležela na tvrdé a studené podlaze se svázanýma rukama. ,,K-kde to jsem?" řekla si a rozhlížela se po místnosti. Byla tmavá a špinavá. Najednou zaslechla šustění klíčů v zámku, okamžitě se otočila na místo odkud ten zvuk vycházel. Dveře se se skřípěním otevřely a dovnitř vešla žena s bílými vlasy, Arame. Kikai se vyděsila, její obavy se vyplnily. Do cely, jak Kikai předpokládala, vešli ještě dva členové Senkai. Arame, měla vlasy stažené do dlouhého copu a plášť měla černý s oranžovými plameny v pasu upnutým páskem. ,,Tak co..už se nám moje milá Kikai-chan probudila?" zašpitala a nenávistně se na ní podívala. Kikai jí pohled oplatila a odsekla: ,,Co ode mě chceš!" ,,Je to jedná prostá věc." ušklíbla se, ,,Chci tvoji smrt." V tu chvíli se za Kikai objevil jeden ze Senkai a udeřil ji do hlavy. Kikai ztratila vědomí a skácela se na zem. ,,Proč už ji nezabijete? Máme o jeden hladový krk víc, to méně jídla pro nás!“ ozval se. Arame se na něj podívala, nevěříc jeho slovům. On, pouhý členíček, si dovoluje na vůdkyni?! Rychlým pohybem ruky ukončila jeho život ve spárech ledu. Jeho společník nasucho polkl. Arame je nelítostná, nebude mít s ostatními členy slitování, ona ne. Koutkem oka pohlédl na dívku ležíci na zemi. Taková mladá a už musí zemřit, problesklo mu hlavou. ,,TY!“ namířila na něj prstem Arame. Strachem trochu nadskočil, ještěže neumí číst myšlenky: ,,A-ano?“ ,,Hlídej ji!“ ,,Hai.“ Vylezli z cely. Arame se vydala napříč chodbou a on se postavil před dveře cely.
Arame přišla do své pracovny. Hlasitě bouchla dveřmi a líně se rozvalila na velikém křesle. PUFF. Objevil se v její kanceláři Haido. ,,Má paní, poslové doručili osobně hokage zprávu.“ Arame se usmála: ,,Konečně...Kikai zemře tak či onak a my si ještě vyděláme.“ zasmála se. ,,Moje pomsta není daleko. Kusabi je pryč a zbývá jenom Kikai a celý tento svět.“ Najednou se ozval výbuch. Haido i Arame se zarazili. Na nic nečekali, rozrazili dveře a vyběhli směrem k celám.
Jakmile se Kikai probrala s otřesnou bolestí hlavy, začala promýšlet svůj útěk. Každopádně se nejprve musí dostat z provazů, ubírají chakru. Nechala proudit oheň ve svých rukou a lano vzápětí chytlo. Rychle se vymanila a aniž by se spálila, odskočila. Podívala se na svou celu. Bylo v ní sice okno, ale moc malé. Shlédla dveře. Bude to muset risknout, jestli ji chytnou, pravděpodobně s ní nebudou mít tolik trpělivosti jako do teď a zabijí ji. Vytvořila si dva klony. Jeden půjde místo ní a druhý ji bude krýt, kdyby něco hrozilo. První klon poskládal pečetě a z úst mu vytryskla masa ohně. Dveře vyletěly a klon vběhl do chodby. Nejprve se pobil se strážným. Souboj vyhrál díky klonu, který měl Kikai krýt. Překvapil ho ze zadu kopem do zad. Opravdová Kikai je předběhla a v rychlosti uháněla chodbami. Kloni ji následovaly. Vše šlo hladce jako po másle, dokud ji cestu nezaterasilo několik členů Senkai. Kikai zhodnotila situaci. Během přemýšlení si všimla okna ven. Kloni se mezitím vrhli na Senkai. Kikai se rozběhla proti oknu, úspěšně jím proletěla a dopadla na měkkou trávu. Vstala a utíkala směrem do lesa. Najednou ji někdo kopl do boku. Odletěla pár metrů a zastavil ji až strom, do kterého narazila. Posadila se. Vykašlala krev, byl to silný náraz. Podívala se na svého protivníka. Vytřeštila oči, před ní stála Arame. ,,Kikai-chan, z domu se neutíká!“ ,,Ty nemáš moc co říkat.“ procedila mezi zuby a postavila se. „Nemám už moc chakry, sakra!“ Pomyslela si. Poslední možností je použít svoji nejsilnější techniku. Podle sluchu spočítala zvířata v okolí. Musí to vyjít! Ze zelenomodrých očí se staly bílé s červeným odleskem. Suisei Me bylo aktivováno. Poskládala pečetě a než se Arame něco pokusila udělat, vykřikla: ,,Technika vyvolání: Několikanásobné duše zvířat!“ Arame zatnula zuby. Když s Kusabim bojovala skoro ji díky tomu zabil, ale musel se moc soustředit a jeho bývalí podřízení ho podřízli. Z křovisek a stromů vybíhaly a vylétavaly různá zvířata. Jejich cíl se ani nehnul. Průhledné duše zmizeli v těle Arame. Ta padla na kolena a její pohled byl prázdný. Kikai zhluboka vydechovala, neměla už skoro žádnou chakru. Dobelhala se k Arame, vytáhla jí z pouzdra kunai a chystala se jí zasadit poslední ránu. Ve chvíli kdy byl kunai těsně u cíle se Aramina ruka dala do pohybu. Chytla kunai odhodila ho stranou a zkroutila Kikai ruku. ,,Ty malá potvoro!“ zařvala. ,,Jsi tak slabá až je ostuda tě nezabít!“ křikla znovu, ale tentokrát se zasmála. Kikai nechápala. Ta technika je hodně silná, nemohla se z ní jen tak rychle vymanit. Najednou stuhla hrůzou. Necítila žádné ze zvířat v okolí. ,,Co si to udělala?!“ vytryskly jí slzy. ,,Zabila pár tvých přátel.“ usmála se ještě víc. Kikai už neudržela svou mysl a omdlela. Arame ji odkopla stranou: ,,Haido!“ zvolala: ,,odkliď tuhle blbku.“ Haido se uklonil a hodil si Kikai na ramena.
Kage kancl: ,,Kikai byla unesena.“ řekla Tsunade Hikimarovi a Saskii. Oba dva se zděsili. ,,Jak to myslíte, že byla unesena!“ ,,Senkai...dostali jsme od nich zprávu.“ Hikimaro i Saskia byli zděšení tím co Tsunade řekla. ,,Musíme ji jít zachránit!“ vykřikl Hikimaro, ale když si uvědomil co řekl, trošku se začervenal. ,,Chtějí obrovské výkupné a to nevíme, jestli se nás pokusí podvést. Zažila jsem mnoho takových případů a pokaždé to jenom hráli. Vzali peníze a rukojmí byl v té chvíli mrtvý.“ Saskia posmutněla. Nejprve sensei a teď Kikai. ,,Chystáme podniknout záchranou misi.“ upřela na ně své hnědé oči. Mezi dva studenty se vrátila naděje. Tsunade, ale radostí neoplývala: ,,Bohužel, na Senkai nemáme dost ninju. Mají obrovskou výhodu, jejich počet a Kusabi...ten byl zabitý nějakou pravou vůdkyní Senkai. Kusabi málem zabil i Naru Michischigeho, jednoho z nejlepších ninjů této vesnice a teď se objevil ještě někdo silnější!“ Saskia se nevzdala a přikročila ke stolu hokage: ,,Jestli není dost ninjů na to, aby někdo zachránil Kikai, pak půjdu já sama!“ Hikimaro se přidal: ,,A já s ní!“
Opět ta tmavá místnost, napadlo Kikai. Oči měla přivřené, neměla žádnou chakru a navíc byla celá pomlácená. Odněkud vystřelila ruka a Kikai odletěla stranou. ,,Ale,ale...náš rukojmí se probudil.“ zasvítily ve tmě modré oči. ,,Arame.“ zaskřípěla. ,,Asi bych ti to měla říct. Víš o tom, že tvůj bratříček je mrtvý?“ Kikai stuhla, stiskla pořádně své ruce a zatnula zuby. Arame k ní přišla, chytla jí za krk a vytáhla do vzduchu. ,,Byl to malej spratek, co si toho hodně myslel. Škoda, že sem ho nedokončila já.“ ,,P-roč u-už—m-ě ne-za—bij-eš?“ zašeptala s obtížemi Kikai. Dusila se pod stiskem ruky a nemohla se nijak bránit. ,,Ah, chceme tě vyměnit za výkupné.“ ušklíbla se. „Výkupné? Chce mě vyměnit? To není možné, přece mě chce zabít!“ Kikai nevěděla na co má myslet. Pak ji to napadlo. Arame ji odhodila stranou a ještě k ní došla. Hrozivě se zašklebila a šlápla co největší silou Kikai na nedávno zlomenou ruku. Celou se ozval výkřik.
Tsunade bouchla do stolu. ,,Shizune!“ ,,Hai?“ ,,Přiveď sem všechny volné joniny a chuuniny!Musíme začít se záchranou misí!“ ,,Hai!“ Shizune s Tontonem zmizela. Do kanclu vstoupili Saskia a Hikimaro. ,,Vidím, že jste poslouchali za dveřmi..“ zavrčela. Saskia hodila vražedný pohled na Hikimara, ten zblednul. ,,Gomenasai* Tsunade-sama.“ ,,Za pár vteřin tu budou všichni volní jounini a chuunini.“ podívala se z okna na vesnici. ,,Cíl mise vám řeknu na střeše...vám všem.“ Saskia měla špatný pocit. Celý den ho měla, všechno jí nějak říkalo, že se něco špatného děje. I Hikimaro měl stejný pocit. Oba dva se nemílili a Tsunade jim to vyčetla z očí.
Sakura se s Ino procházela po Konoze. Byl pěkný den, svítilo slunce a sníh skoro roztál. ,,Hej....Sakuro. Není po Daisukem smutno, nebojíš se, že se mu něco stane?“ zeptala se potichu Ino. Sakura se na ni překvapěně podívala. Ino se jí poprvé ptala na tyto věci. Trošku se usmála: ,,Ano je, ale je to přece jeden z nejlepších ninjů listové, nenechá se.“ Sakura odvrátila pohled, něco uslyšela. ,,ra! -kura! Sakura!!!“ trošku nadskočila. ,,Shizune-san!“ ,,Kikai byla unesena organizací Senkai, chtějí po nás výkupné, ale něco v tom nehraje, proto hokage plánuje záchranou misi.“ ,,C-cože?!“ vyhrkla Ino. ,,Máte se všichni sejít na střeše!“ stihla říct a už pelášila za dalšími. Ino a Sakura na sebe kývly a rozběhly se k budově hokage.
,,Jsem tu zde, protože člen naší vesnice, Kikai Dasuda, byla unesena. Organizací Senkai, kterou se už dlouho snažíme zničit. Máme nové informace, že vůdcem již není bratr Kikai Kusabi Dasuda, ale Arame Setsuko. Nevíme o její síle vůbec nic, předpokládá se, že Kusabiho porazila, tudíž má ještě větší moc než on sám. Před chvíli jsem odsouhlasila předání výkupného za rukojmího. Proběhne ve Sněžné na její hranici. Jestli se o něco pokusí, zabráníte tomu. Sarutobi Asumo, Naro Shikamaru....(jmenuje mezitím hodně lidí)...,Narashi Hikimaro, Uchiho Saskio..vaše nová mise je získat Kikai zpátky!“ řekla Tsunade „Předání se má uskutečnit za měsíc na největším mostě ve Sněžné zemi. Do té doby se budete střídat a prohledávat místní terén a pokusíte se přijít na strategii. Vždy tam půjdou maximálně dva týmy! Shikamaru máš na starost strategii, utvoř si tým a projednejte to! Já mezitím ostatní ninji rozdělím do zbylých týmů.“

Napsala: Kikai Dasuda
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hodnocení a zpráva pro Daisukeho

(Mich Nara, 9. 3. 2011 17:01)

mé hodnocení je 9
p.s. : Daisuke nevím proč jsi ještě nedal mou povídku na web obzvlášť, když je dějově před touto, ale asi jsi měl k tomu nějaký důvod, doufám, že jen zklamal e-mail tak mi co nejdřív řekni

.....

(Kana, 8. 3. 2011 19:19)

mě se to líbilo. Rozhodně za devět bodů, ty máš jistý =)

Hodnocení

(Daisuke Rock, 8. 3. 2011 19:18)

Povídka byla dobrá. Líbila se mi. Možá jako v tvé poslední bych očekával více boje, třeba si tam mohla dát útržek ze souboje Kusabi vs. Arame. Tak ale souboj to nebyl úplně potřebný a myslím, že se bez něj obejdeme, i když by to mohl být zajímavý boj. Mé hodnocení: 9