Jdi na obsah Jdi na menu
 


53.díl- Správná strategie

9. 3. 2011
Správná strategie
 

V listové byl klid. Naruto trénoval svůj element větru a snažil se rozpoltit vodopád, který Yamato vytvořil. Asuma, který prozatím dostal na starost Hikimara a Saskii, měl namířeno k sídlu klanu Nara. Přišel ke dveřím, a než stačil zaklepat, tak se dveře otevřeli. „Asumo, jdeš za Shikamarem?“ zeptal se ho Shikaku, který právě vycházel. „Přesně tak“ odpověděl Asuma. „Je s bratrem na terase“ řekl Shikaku a pustil ho dál. „Ahoj, vy dva“ pozdravil Asuma. Shikamaru s Michischigem právě hráli Shogi. „Ahoj Asumo“ odpověděli oba a pokračovali ve hře. „Odpoledne máme sraz se Saskii a Hikimarem a byl bych rád, kdyby se k nám připojil i Michschige pověděl Asuma. „Rád se k vám přidám“ odvětil Michischige a sebral Shikamarovu figurku. „Dobrá, domluveno v jednu hodinu u hlav Hokagů, tak zatím“ řekl Asuma a odešel. „Mám ještě trochu času, zastavím se u Ino v květinářství a koupím Kurenai nějaké květiny“ řekl si v duchu Asuma.

            Shikamaru s Michischigem přišli na místo setkání, kde už čekal Asuma a Chouji. „Chouji? Ty jsi tu taky?“ podivil se Shikamaru. „Jo nemohl sem si to nechat ujít zvlášť, když potom večer jdeme na barbecue“ usmál se Chouji a snědl svou poslední brambůrku. „Přinesli jste shogi skvělí nápad“ řekl Asuma a vydechl kouř. Mezitím dorazil Hikimaro a Saskia. „Takže jsme tu všichni“ řekl Asuma a pokračoval: „Jelikož Daisuke chtěl, abyste si osvojili bojové a strategické myšlení. Rozdělíme se na dvě skupiny a to následovně: Já, Chouji a Hikamaru a ve druhé skupině bude Saskia, Shikamaru a Michischige.“ „Moje skupina bude trénovat bojové techniky a druhá strategii a nakonec to popřípadě završíme soubojem obou skupin proti sobě.

            O několik metrů dál se pod strom posadila Shikamarova skupina. Shikamaru připravil shogi. „Víš Saskio dobrá strategie může za to, že mise bude úspěšná, proto ti pomocí shogi ukážeme pár různých situací a ty se je pokusíš vyřešit“ řekl Saskie Michischige. Na druhé straně se připravoval boj mezi Choujim a Hikamarem. „Protože je, toto pouze trénink nechci, abyste se navzájem zabili, proto si představte, že jeden z vás je ninja, kterého máte pouze zajmout. Jinak všechny zbraně jsou povoleny, já vás budu pozorovat, a pokud to už bude příliš nebezpečné, zasáhnu“ řekl Asuma a oba zaujali bojové postavení. „Začněte!“ řekl Asuma a oba se dali do pohybu. Chouji dal k sobě ruce a nashromažďoval chakru „Nikudan Sensha“ (masový tank) „roll, roll, roll“ a blížil se směrem k Hikimarovi, který uskočil a použil „Mizu Rappa“ (vodní pistole), čímž zbrzdil Choujiho a ten zrušil techniku. Poté Chouji použil opět tu samou techniku na Hikimara, který ho nasměroval mezi stromy. Hikimaro začal skládat pečetě „Suiton: Suirou no Jutsu“ (technika vodního vězení) než však stačil udělat poslední krok, chytil ho Chouji svýma obrovskýma rukama „Bubun Baika no Jutsu“ (částečné zvětšení). Boj byl u konce. „Chouji to už stačí, můžeš ho pustit“ řekl Asuma a Chouji Hikimara pustil. Vedl sis celkem dobře Hikimaro. „Takže dáme se do toho znovu“ řekl a Asuma a oba opět zaujmuli bojové pozice.

            Výborně Saskio máš dobré bojové myšlení. Myslím, že už budeme moct pomalu jít bojovat. Shikamaru přišel k Asumovi a řekl mu, že jsou připraveni. Asuma tedy přerušil souboj mezi Choujim a Hikamarem a řekl jim, ať si dají pauzu na zotavení. Všichni si vyndali balíčky se svačinou a občerstvili se. Poté se Asuma zvedl a řekl: „Boj bude probíhat stylem 3 na 3, je jen na vás jakým stylem budete bojovat, vyhrává ten tým, který jako první zajme nejméně dva členy druhého týmu, týmy jsou rozděleny silově poměrně stejně v každém týmu je jeden jounin a dva chuunini, takže by souboj měl být vyrovnaný, co se úrovně týče.“ „Tak jdeme na ně!“ vykřikl Hikimaro a rozběhl se proti Saskii. Ta ihned spustila Sharingan a snažila se předvídat jeho pohyby a zároveň promyslet dobrou strategii. Asuma neváhal a rozběhl se proti Michischigemu, a útočil na něj, aby nemohl použít stínové techniky. Shikamaru se podíval na Choujiho, který se na něj usmál a řekl: „Vydám ze sebe to nejlepší Shikamaru.“ Složil ruce a použil „Nikudan Sensha“ (masový tank). Shikamaru se mu vyhnul a v duchu si povzdechl: „sakra Chouji to musíš bojovat zrovna proti mně.“ Asuma zatím na Michischigeho používal pouze taijutsu. Vzájemně si vykrývali útoky a pak Asuma sáhl po svých boxerech. Michischige odskočil a hodil po Asumovi pár shurikenů. Pro Asumu to, ale nebyl žádný problém. Shurikeny bez problému odrazil a mířil k Michischigemu, který už měl v ruce připravený kunai. Na druhé straně útočila Saskia „Katon: Goukakyuu no Jutsu“ (technika velkého fireballu), kterému se Hikamaru vyhnul a přešel do taijustsu. Shikamaru byl za stromem a hvízdl na Michischigeho a Saskii, aby se stáhli. Tak oba udělali. Asuma a ostatní se mezitím postavili zády k sobě a vyčkávali, co se bude dít, zatímco druhá skupinka vymýšlela strategii. „To by mohlo vyjít“ řekl Shikamaru Saskii. Na to Michischige kývl hlavou a řekl: „tak tedy jdeme na věc.“

            Zpoza stromu vyskočila Saskia a hodila po protivních z každé ruky tři shurikeny. Nečekala ani vteřinu a začala skládat pečetě. „Katon: Housenka no Jutsu“ (technika ohnivých koulí). Jediný kdo se nedokázal úplně vyhnout byl Hikimaro, kterému Saskia zasáhla pravé rameno. Shikamaru a Michischige využili světla z ohně a použili své techniky stínů „Kagemane no Jutsu“ (stínové imitace). Hikimaro měl oslabenou jednu paži, a proto měl náročný souboj se Saskii, což vedlo k tomu, že když to nejméně čekal, tak ho Michischige dostal svým stínem. Na to, ale ovšem reagoval Asuma, který tak silně udeřil Michischigeho, že odletěl několik metrů a tím pádem i přerušil techniku. Hikimaro byl volný, ale ne nadlouho. Když Michischige dopadl na zem tak se rozplynul. Byl to klon. Michischige využil situace a zaútočil z povzdálí na Asumu ten pohotově vyskočil několik metrů do vzduchu, ale jeho pravým cílem nebyl Asuma, ale Chouji a toho se mu podařilo chytit. Michischige, díky „Kagemane“ (stínová imitace) mohl ovládat Choujiho s kterým zaútočil na Hikamara. Ten nápor Choujiho a ještě Saskie nezvládl a skončil přímo v Shikamarovo technice. Zápas byl u konce. Hikimaro a Chouji byli chyceni.

            „Skvělá práce“ pochválil soupeře Asuma a zeptal se: „Jen tak mimochodem čí to byl nápad? „To vše vymyslela Saskia“ řekl Shikamaru. Asuma si zapálil cigaretu a řekl: „Výborně a teď jak jsem slíbil, jdeme všichni na barbecue.“ „Juhů“ vykřikl radostně Chouji a všichni společně šly. Asuma vybíral stůl a Hikimaro si mezitím omýval svou ruku. „Jak tě to celé napadlo Saskio?“ zeptal se Asuma. „No úkolem bylo chytit nejméně dva soupeře, jelikož Michischige umí jakožto Jounin „Kage Bunshin no Jutsu“ (technika stínových klonů) chtěla jsem, aby jakmile někoho chytí, tak na něj někdo zaútočil a přerušil techniku, tím vás všechny rozptýlil a chytil dva najednou a to se podařilo“ vysvětlovala Saskia zatímco Chouji už pokládal maso na gril.

            Po večeři se všichni pomalu rozcházeli do svých domovů. „Ty Shikamaru chci se trochu projít, tak prosím řekni doma, že brzo přijdu“ řekl Michischige a odkráčel pryč. Něco ho táhlo zpátky na místo, kde byli celý den. A pochvíli mu to docvaklo. „No jo, vždyť jsme tam zapomněli shogi“ uvědomil si Michischige. Přišel na místo, kde se Shikamarem ukazovali Saskii různé formace a situace, ale shogi tam nikde neviděl. „Nehledáš tohle?“ ozvalo se o kousek dál. „Přesně tak, díky moc TenTen, můžu ti to nějak oplatit?“ zeptal se Michischige. „Můžeš mě třeba pozvat na dango“ odpověděla TenTen, usmála se a společně šli. Michischge objednal TenTen dango a chvíli si povídali. Poté ji doprovodil domů, a když došli před její dům. „Byl to moc pěkný večer, doufám, že si ho někdy zopakujeme Michi“ řekla TenTen a políbila ho. „Dobrou noc“ ještě dodala a šla dovnitř.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hodnocení

(Kikai, 13. 3. 2011 13:17)

TenTen a Michischige :) Ať se vám do toho nevrhne Neji, na něho fakt pozor :D Určitě 9 :)

:) :)

(Mich Nara, 9. 3. 2011 21:38)

osud chtěl, abych zapomněl na ty shogi a vrátil se pro ně :D

hodnocení

(Kana, 9. 3. 2011 20:28)

rozhodně devět a Michischige...já nevěděla, žo táhneš s Ten Ten XD

hodnocení

(Daisuke Rock, 9. 3. 2011 20:12)

Byla to povedená povídka :). Jen škoda, že se Saskia s Hikimarem na těch stanovistich neprohodili...tak ale na to mají celoou dobu co budu pryč že :). Akorát na konci toho souboje jsem se trošku neorientoval ale závěr s TenTen se mi opravdu líbil :). Mé hodnocení: 9